زاویه سازی صورت  ,آبنما خانگی  ,خیریه سگال  ,صنایع دستی اصفهان  ,میناکاری  ,ویبره  ,خرید دامنه  ,اخبار روز  ,
آلانيا كجاست ؟ لست تورز

لست تورز
 

تركيه يكي از كشورهاي مورد علاقه توريست‌ها است كه اكثر شهرهاي آن جاذبه‌هاي گردشگري فراواني دارند و به همين دليل نيز انتخاب بين آن‌ها كمي مشكل است. يكي از اين شهرها شهر آلانيا تركيه است. در ادامه به اين امر پرداخته‌ايم كه « آلانيا كجاست ؟ ». با ما همراه باشيد.
با توجه به تعداد زياد شهرهاي توريستي تركيه، برخي از شهرهاي كوچك و در عين حال زيبايش كمي ناشناخته مانده‌اند. آلانيا يكي از اين شهرها است كه با زيبايي‌هاي فراوان خود آن طور كه بايد شناخته نشده است ولي مي‌تواند به عنوان يكي از مقاصد گردشگري تور آلانيا در كشور تركيه انتخاب شود. در اين مقاله اطلاعاتي در رابطه با اين شهر زيباي تركيه آماده كرده‌ايم كه در صورت قصد سفر به تركيه و شهر آلانيا، مي‌تواند راهنمايي مناسبي باشد.

 • آلانيا كجاست ؟ راهنماي سفر به آلانيا:

آلانيا كه در ۱۱۵ كيلومتري شرق شهر آنتاليا قرار دارد، ۸۰۰ سال پيش به عنوان يكي از بندرگاه‌هاي مورد علاقه سلجوقيان شناخته مي‌شد، و امروزه نيز يكي از مقاصد گردشگري محبوب بين جهانيان و مخصوصاً اروپايي‌ها به حساب مي‌آيد. چرا كه سالانه هزاران نفر به قصد اقامت در هتل‌ها و ويلاهاي آلانيا و لذت بردن از جاذبه‌هاي اين شهر، شهر و كشور خود را ترك مي‌كنند. علاقه‌اي كه سلجوقي‌ها به اين شهر داشتند، بيشتر به خاطر آب و هواي معتدل آلانيا، بندرگاه مناسب و فاصله نسبتاً نزديكش به شهر « كنيا – Konya »، پايتخت سلجوقيان، بوده است. اما گردشگراني كه امروزه اين شهر را به عنوان يكي از مقاصد گردشگري تور لحظه آخري آلانيا خود در سفر به تركيه انتخاب مي‌كنند، مواردي مانند سواحل شني طولاني، آب‌هاي گرم سواحل مديترانه‌اي تركيه، ويلاها و هتل‌هاي مناسب اين شهر، و تاريخي كه پشت آلانيا قرار دارد را دليل رفتن خود به اين شهر بيان مي‌كنند.
آلانيا در دهه‌هاي گذشته رشد بسياري داشته و هم‌اكنون جمعيت آن به بيش از ۲۵۰ هزار نفر رسيده است و در فصل تابستان كه فصل توريستي اين شهر به حساب مي‌آيد، جمعيت آن تقريباً دو برابر مي‌شود. اين شهر در حال حاضر از يك شهر كوچك و ناشناخته، تبديل به شهري محبوب بين گردشگران تور ارزان آلانيا و يكي از مقاصد محبوب مديترانه‌اي تركيه شده است.

آب و هواي آلانيا چگونه است؟

آب و هواي آلانيا به طور كلي گرم و معتدل بوده و ميزان بارش باران در اين شهر، در فصل زمستان بسيار بيشتر از فصل تابستان است. متوسط دماي اين شهر حدود ۱۹ درجه سانتي‌گراد بوده و گرمترين و سردترين فصل آن نيز به ترتيب ماه‌هاي آگوست و ژانويه مي‌باشند. اكثر مسافريني كه شهر آلانيا را براي سفر انتخاب مي‌كنند، در فصل تابستان به اين شهر مي‌روند، ولي اطلاعات زير مي‌تواند در مورد تصميم‌گيري زمان سفر به اين شهر كمك كند:
بهترين ماه‌ها براي آب و هواي مناسب در شهر آلانيا، ماه‌هاي مارس، آوريل، مي، ژوئن، جولاي، سپتامبر، اكتبر، نوامبر و دسامبر هستند.
به طور ميانگين گرم‌ترين ماه‌هاي سال در اين شهر ماه‌هاي جولاي، آگوست و سپتامبر هستند.
آلانيا در ماه‌هاي ژوئن، جولاي و آگوست آب و هواي نسبتاً خشك دارد.
سردترين ماه‌ها در اين شهر نيز ماه‌هاي ژانويه و فوريه هستند.
بيشترين ميزان بارندگي در شهر آلانيا، ماه‌هاي ژانويه و دسامبر هستند.
بهترين ماه‌ها براي شنا كردن نيز ماه‌هاي جولاي، آگوست و سپتامبر هستند.

 • چگونه به آلانيا سفر كنيم؟

اكثر گردشگراني كه قصد سفر به آلانيا تركيه را دارند، با هواپيما به شهر آنتاليا رفته و از آنجا به شهر آلانيا مي‌روند. در ادامه به راه‌هاي سفر به اين شهر اشاره مي‌كنيم:

 • رفتن به آلانيا با شاتل فرودگاهي از آنتاليا

همان‌طور كه اشاره شد، اكثر گردشگراني كه قصد سفر به آلانيا تركيه را دارند، با هواپيما به شهر آنتاليا رفته و از آنجا با اتوبوس‌هايي كه وجود دارد، به شهر آلانيا مي‌روند. با توجه به اينكه در سال‌هاي اخير شهر آلانيا مورد استقبال گردشگران قرار گرفته است و سالانه افراد زيادي با پرواز به آنتاليا، قصد سفر به آلانيا را دارند. شركت‌هاي خصوصي نيز از اين فرصت استفاده كرده و وسايل نقليه‌اي را فراهم كرده‌اند كه با هزينه‌اي كم و معقول، مي‌توان از فرودگاه‌هاي شهر آنتاليا مستقيماً به آلانيا رفت. رفتن به آلانيا با اين روش به صرفه‌ترين راه به حساب آمده و به همين دليل نيز اكثر مسافريني كه قصد بازديد از آلانيا را دارند، اين راه را براي رسيدن به اين شهر انتخاب مي‌كنند. شاتل فرودگاهي برنامه مشخصي براي حركت داشته و با توجه به تعداد افرادي كه در آن زمان قصد سفر به آلانيا را دارند، ممكن است كه شما سوار يك ون، ميني بوس و يا اتوبوس شويد.
معمولاً مدت زماني كه طول مي‌كشد تا از فرودگاه آنتاليا به شهر آلانيا رسيد، ۱۲۰ دقيقه بوده و هزينه‌اي كه بايستي به شاتل‌ها پرداخت كنيد، حدود ۱۰ تا ۱۵ يورو است. مدت زمان رسيدن از فرودگاه Gazipasa به شهر آلانيا نيز حدود ۶۰ دقيقه بوده و هزينه آن نيز حدود ۷ يورو است.

 • رفتن به آلانيا با ترانسفر خصوصي از فرودگاه

مطمئناً راحت‌ترين راه براي رفتن از فرودگاه به شهر آلانيا استفاده از ترانسفر خصوصي است. اين راه، آسان‌ترين، راحت‌ترين و سريع‌ترين بوده و شما را دقيقاً جلوي محل اقامتتان و يا هر جاي ديگري كه بخواهيد، پياده مي‌كند. اكثر افرادي كه در سفرشان همراه خود كودك داردند، از اين روش استفاده مي‌كنند.
شركت‌هاي ترانسفر فرودگاهي خصوصي، خدمات مناسبي براي انتقال شما از فرودگاه به هتل و بالعكس ارائه مي‌دهند. راننده شما منتظر شما بوده و شما را به مقصد مورد نظرتان مي‌رساند. در بين راه نيز هيچ گونه توقف بي‌مورد براي سوار كردن مسافر و يا چيز ديگري وجود ندارد. در صورتي كه همراه خود كودك داريد، مي‌توانيد از قبل براي او صندلي مخصوص نيز سفارش دهيد. خودروهايي كه براي شما ارسال مي‌شوند، بعضي اوقات به واي فاي نيز مجهز هستند. نحوه پرداخت هزينه نيز به درخواست شما مي‌تواند به صورت نقدي بوده و يا با استفاده از كارت اعتباري باشد؛ كه البته در اين صورت بايستي از قبل به شركت ارائه دهنده خدمات اطلاع دهيد تا كارت‌خوان برايتان فراهم كنند.
هزينه‌اي كه بايستي به ازاي اين خدمات پرداخت كنيد نيز بسته به شركت ارائه دهنده خدمات ممكن است كه متفاوت باشد، ولي معمولاً هزينه پرداختي از فرودگاه آنتاليا، حدود ۶۰ يورو براي هر ماشين‌هاي با قابليت سوار شدن ۴ يا ۵ نفر و يا ۸۰ يورو براي خودروهاي با قابليت حمل حداكثر ۸ نفر مي‌باشد.
هزينه پرداختي از فرودگاه Gazipasa نيز حدود ۳۵ يورو براي هر ماشين‌هاي با قابليت سوار شدن ۴ يا ۵ نفر و يا ۴۵ يورو براي خودروهاي با قابليت حمل حداكثر ۸ نفر مي‌باشد. كه البته با توجه به شركت ارائه دهنده خدمات ممكن است متفاوت باشد.

 • رفتن به آلانيا با استفاده از تاكسي

طبيعتاً يكي از راه‌هاي ساده براي رفتن به آلانيا، استفاده از تاكسي است. بعد از رسيدن به فرودگاه مي‌توانيد از محل‌هاي مشخص شده براي تاكسي‌ها، با استفاده از يكي از آن‌ها سفر خود را به آلانيا شروع كنيد. هزينه پرداختي به تاكسي‌ها از فرودگاه آنتاليا حدود ۷۰ تا ۸۰ يورو بوده و هزينه پرداختي از فرودگاه Gazipasa نيز حدود ۳۰ يورو است.

 • رفتن به ساحل Damlataş آلانيا

ساحل Damlataş در شرقي‌ترين قسمت ساحل Cleopatra قرار داشته و يكي از مكان‌هاي محبوب براي غواصي است. روزانه قايق‌هاي زيادي افراد علاقمند به غوصي را به اين مكان مي‌آروند. ساحل Damlataş ساحل بزرگي با شن‌هاي طلايي است كه از جمله امكانات آن مي‌توان به وجود بارها و رستوران‌هاي متعدد در طول ساحل، زمين‌هاي مخصوص واليبال، باشگاه‌هاي تناسب اندام در فضاي باز، محل بازي مخصوص كودكان، زمين‌هاي تنيس و بسكتبال و پارك‌ها و آبشارهاي زيبا اشاره كرد.

 • رفتن به ساحل Cleopatra

معروف‌ترين ساحل آلانيا، ساحل Cleopatra است كه نام خود را از ملكه مصري برگرفته است. ملكه Cleopatra به اندازه‌اي مجذوب زيبايي‌هاي اين ساحل بود كه همواره در سفرهاي مديترانه‌اي خود، در اين ساحل مدت زماني را توقف كرده و به شنا كردن در آن مي‌پرداخت.

 • موج سواري پارويي (stand up paddle board)

موج سواري پارويي يكي از ورزش هاي آبي است كه اخيراً طرفداران زيادي پيدا كرده است. در اين ورزش، بر خلاف موج سواري سنتي كه موج سوار منتظر مي‌نشست تا باد بوزد و بتواند حركت كند، اين بار او روي تخته موج ايستاده و به كمك يك پارو آن را به حركت در مي‌آورد. موج سواري پارويي را مي‌توانيد در سواحل آلانيا انجام داده و از آن نهايت لذت را ببريد.

 • بازديد از غار Damlataş آلانيا

برخي معتقدند كه رفتن به غار براي بيماري آسم خوب است؛ و به همين دليل نيز سالانه بيش از ۲۰۰۰ نفر به اين منظور از غار Damlataş آلانيا كه در نزديكي ساحل Damlataş قرار دارد بازديد مي‌كنند. اين غار هر روز از ساعت ۹ صبح تا ۵ عصر براي بازديد باز است و در صورت رفتن به ساحل Damlataş مي‌توانيد از آن نيز بازديد كنيد.

 • بازديد از موزه هرباريوم آلانيا

اين موزه در سال ۲۰۱۲ توسط شهرداري باز شده و ميزبان بازديدكنندگان علاقمند است.

 • بازديد از موزه باستان‌شناسي آلانيا

اين موزه نيز در سال ۱۹۶۷ افتتاح شده است كه بعدها در سال ۲۰۱۲ مورد مرمت قرار گرفته و بازسازي شد. در صورت علاقه به تاريخ و موزه،‌ بازديد از اين موزه پيشنهاد مي‌شود.

 • رفتن به طبيعت شگفت‌انگيز تنگه Sapadere در آلانيا

در صورت علاقه به طبيعت و پياده‌روي، رفتن به تنگه Sapadere يكي از كارهايي است كه در سفر به آلانيا حتماً بايد انجام دهيد. اين تنگه در سال ۲۰۰۸ به طور رسمي معرفي شد و قبل از آن تنها توسط مردم محلي منطقه شناخته شده بود.

 • خريد از بازار جمعه در آلانيا – Cuma Pazarı

بازار آلانيا يكي از بزرگترين بازارهاي ساحل جنوبي تركيه است و اگر به دنبال كارناوالي رنگارنگ از لباس‌ها، چراغ‌ها، جواهرات، ادويه‌جات، ميوه‌ها و سوغات تركيه هستيد، پيشنهاد مي‌كنيم كه حتماً به اين بازار سر بزنيد.

 • تور قايقراني در Köprülü Canyon

با شركت در اين تور، يك روز كامل هيجاني را سپري خواهيد كرد كه مطمئناً خاطره آن هميشه در ذهنتان خواهد ماند.

 • گردش با قايق در آلانيا

گردش با قايق در آب آبي كريستالي همراه با نسيم دريا حس يك تطيلات كامل را به شما القاء خواهد كرد. گردش با قايق در آلانيا از بندرگاه قديم شروع مي‌شود؛ جايي كه در آن مي‌توانيد از بين قايق‌هاي چوبي بي‌شمار كه با نام Gullets شناخته مي‌شوند، قايق خود را انتخاب كرده و ماجراجويي خود را شروع كنيد.

 • رفتن به حمام تركي

حمام‌هاي تركي،‌ كه در تركيه نيز با نام حمام (Hamam) شناخته مي‌شوند، يكي از سنتي‌ترين مواردي هستند كه از زمان‌هاي باستاني باقي مانده‌اند. حمام تركي مكاني براي دوري جستن از زندگي شلوغ شهري بوده و بهترين مكان براي دوري از شلوغي‌هاي روزمره به حساب مي‌آيد.

 • رفتن به رودخانه ديم چاي (Dim Çay)

اين رودخانه مكان مناسبي براي تجربه آب و هواي خنك و به دور از ساحل‌هاي گرم است. رودخانه ديم چاي، در سال‌هاي گذشته نقش موثري در كشاورزي آلانيا داشته و هم‌اكنون نيز يكي از مكان‌هاي ديدني اين شهر به حساب آمده و گردشگران زيادي نيز در سفر به آلانيا بازديد از آن را از دست نمي‌دهند. به همين دليل نيز رستوران‌هاي زيادي در اطراف اين رودخانه ساخته شده‌اند. اين رودخانه محل پيك نيك اهالي شهر در آخر هفته‌ها نيز بوده و مردم آلانيا معمولاً آخر هفته‌ها را به اطراف اين رودخانه آمده و به تفريح و شادي مي‌پردازند.

منبع : zarintravel.ir

امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ] [ ۱۰:۰۷:۵۴ ] [ nazanin ] [ نظرات (0) ]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
.: Weblog Themes By monoblog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 8
دیروز : 3
افراد آنلاین : 1
همه : 2450
چت باکس
موضوعات وب
امکانات وب