سینک گرانیتی  ,زاویه سازی صورت  ,آبنما خانگی  ,خیریه سگال  ,صنایع دستی اصفهان  ,میناکاری  ,ویبره  ,خرید دامنه  ,اخبار روز  ,
لست تورز

لست تورز
 

تركيه يكي از كشورهاي مورد علاقه توريست‌ها است كه اكثر شهرهاي آن جاذبه‌هاي گردشگري فراواني دارند و به همين دليل نيز انتخاب بين آن‌ها كمي مشكل است. يكي از اين شهرها شهر آلانيا تركيه است. در ادامه به اين امر پرداخته‌ايم كه « آلانيا كجاست ؟ ». با ما همراه باشيد.
با توجه به تعداد زياد شهرهاي توريستي تركيه، برخي از شهرهاي كوچك و در عين حال زيبايش كمي ناشناخته مانده‌اند. آلانيا يكي از اين شهرها است كه با زيبايي‌هاي فراوان خود آن طور كه بايد شناخته نشده است ولي مي‌تواند به عنوان يكي از مقاصد گردشگري تور آلانيا در كشور تركيه انتخاب شود. در اين مقاله اطلاعاتي در رابطه با اين شهر زيباي تركيه آماده كرده‌ايم كه در صورت قصد سفر به تركيه و شهر آلانيا، مي‌تواند راهنمايي مناسبي باشد.

 • آلانيا كجاست ؟ راهنماي سفر به آلانيا:

آلانيا كه در ۱۱۵ كيلومتري شرق شهر آنتاليا قرار دارد، ۸۰۰ سال پيش به عنوان يكي از بندرگاه‌هاي مورد علاقه سلجوقيان شناخته مي‌شد، و امروزه نيز يكي از مقاصد گردشگري محبوب بين جهانيان و مخصوصاً اروپايي‌ها به حساب مي‌آيد. چرا كه سالانه هزاران نفر به قصد اقامت در هتل‌ها و ويلاهاي آلانيا و لذت بردن از جاذبه‌هاي اين شهر، شهر و كشور خود را ترك مي‌كنند. علاقه‌اي كه سلجوقي‌ها به اين شهر داشتند، بيشتر به خاطر آب و هواي معتدل آلانيا، بندرگاه مناسب و فاصله نسبتاً نزديكش به شهر « كنيا – Konya »، پايتخت سلجوقيان، بوده است. اما گردشگراني كه امروزه اين شهر را به عنوان يكي از مقاصد گردشگري تور لحظه آخري آلانيا خود در سفر به تركيه انتخاب مي‌كنند، مواردي مانند سواحل شني طولاني، آب‌هاي گرم سواحل مديترانه‌اي تركيه، ويلاها و هتل‌هاي مناسب اين شهر، و تاريخي كه پشت آلانيا قرار دارد را دليل رفتن خود به اين شهر بيان مي‌كنند.
آلانيا در دهه‌هاي گذشته رشد بسياري داشته و هم‌اكنون جمعيت آن به بيش از ۲۵۰ هزار نفر رسيده است و در فصل تابستان كه فصل توريستي اين شهر به حساب مي‌آيد، جمعيت آن تقريباً دو برابر مي‌شود. اين شهر در حال حاضر از يك شهر كوچك و ناشناخته، تبديل به شهري محبوب بين گردشگران تور ارزان آلانيا و يكي از مقاصد محبوب مديترانه‌اي تركيه شده است.

آب و هواي آلانيا چگونه است؟

آب و هواي آلانيا به طور كلي گرم و معتدل بوده و ميزان بارش باران در اين شهر، در فصل زمستان بسيار بيشتر از فصل تابستان است. متوسط دماي اين شهر حدود ۱۹ درجه سانتي‌گراد بوده و گرمترين و سردترين فصل آن نيز به ترتيب ماه‌هاي آگوست و ژانويه مي‌باشند. اكثر مسافريني كه شهر آلانيا را براي سفر انتخاب مي‌كنند، در فصل تابستان به اين شهر مي‌روند، ولي اطلاعات زير مي‌تواند در مورد تصميم‌گيري زمان سفر به اين شهر كمك كند:
بهترين ماه‌ها براي آب و هواي مناسب در شهر آلانيا، ماه‌هاي مارس، آوريل، مي، ژوئن، جولاي، سپتامبر، اكتبر، نوامبر و دسامبر هستند.
به طور ميانگين گرم‌ترين ماه‌هاي سال در اين شهر ماه‌هاي جولاي، آگوست و سپتامبر هستند.
آلانيا در ماه‌هاي ژوئن، جولاي و آگوست آب و هواي نسبتاً خشك دارد.
سردترين ماه‌ها در اين شهر نيز ماه‌هاي ژانويه و فوريه هستند.
بيشترين ميزان بارندگي در شهر آلانيا، ماه‌هاي ژانويه و دسامبر هستند.
بهترين ماه‌ها براي شنا كردن نيز ماه‌هاي جولاي، آگوست و سپتامبر هستند.

 • چگونه به آلانيا سفر كنيم؟

اكثر گردشگراني كه قصد سفر به آلانيا تركيه را دارند، با هواپيما به شهر آنتاليا رفته و از آنجا به شهر آلانيا مي‌روند. در ادامه به راه‌هاي سفر به اين شهر اشاره مي‌كنيم:

 • رفتن به آلانيا با شاتل فرودگاهي از آنتاليا

همان‌طور كه اشاره شد، اكثر گردشگراني كه قصد سفر به آلانيا تركيه را دارند، با هواپيما به شهر آنتاليا رفته و از آنجا با اتوبوس‌هايي كه وجود دارد، به شهر آلانيا مي‌روند. با توجه به اينكه در سال‌هاي اخير شهر آلانيا مورد استقبال گردشگران قرار گرفته است و سالانه افراد زيادي با پرواز به آنتاليا، قصد سفر به آلانيا را دارند. شركت‌هاي خصوصي نيز از اين فرصت استفاده كرده و وسايل نقليه‌اي را فراهم كرده‌اند كه با هزينه‌اي كم و معقول، مي‌توان از فرودگاه‌هاي شهر آنتاليا مستقيماً به آلانيا رفت. رفتن به آلانيا با اين روش به صرفه‌ترين راه به حساب آمده و به همين دليل نيز اكثر مسافريني كه قصد بازديد از آلانيا را دارند، اين راه را براي رسيدن به اين شهر انتخاب مي‌كنند. شاتل فرودگاهي برنامه مشخصي براي حركت داشته و با توجه به تعداد افرادي كه در آن زمان قصد سفر به آلانيا را دارند، ممكن است كه شما سوار يك ون، ميني بوس و يا اتوبوس شويد.
معمولاً مدت زماني كه طول مي‌كشد تا از فرودگاه آنتاليا به شهر آلانيا رسيد، ۱۲۰ دقيقه بوده و هزينه‌اي كه بايستي به شاتل‌ها پرداخت كنيد، حدود ۱۰ تا ۱۵ يورو است. مدت زمان رسيدن از فرودگاه Gazipasa به شهر آلانيا نيز حدود ۶۰ دقيقه بوده و هزينه آن نيز حدود ۷ يورو است.

 • رفتن به آلانيا با ترانسفر خصوصي از فرودگاه

مطمئناً راحت‌ترين راه براي رفتن از فرودگاه به شهر آلانيا استفاده از ترانسفر خصوصي است. اين راه، آسان‌ترين، راحت‌ترين و سريع‌ترين بوده و شما را دقيقاً جلوي محل اقامتتان و يا هر جاي ديگري كه بخواهيد، پياده مي‌كند. اكثر افرادي كه در سفرشان همراه خود كودك داردند، از اين روش استفاده مي‌كنند.
شركت‌هاي ترانسفر فرودگاهي خصوصي، خدمات مناسبي براي انتقال شما از فرودگاه به هتل و بالعكس ارائه مي‌دهند. راننده شما منتظر شما بوده و شما را به مقصد مورد نظرتان مي‌رساند. در بين راه نيز هيچ گونه توقف بي‌مورد براي سوار كردن مسافر و يا چيز ديگري وجود ندارد. در صورتي كه همراه خود كودك داريد، مي‌توانيد از قبل براي او صندلي مخصوص نيز سفارش دهيد. خودروهايي كه براي شما ارسال مي‌شوند، بعضي اوقات به واي فاي نيز مجهز هستند. نحوه پرداخت هزينه نيز به درخواست شما مي‌تواند به صورت نقدي بوده و يا با استفاده از كارت اعتباري باشد؛ كه البته در اين صورت بايستي از قبل به شركت ارائه دهنده خدمات اطلاع دهيد تا كارت‌خوان برايتان فراهم كنند.
هزينه‌اي كه بايستي به ازاي اين خدمات پرداخت كنيد نيز بسته به شركت ارائه دهنده خدمات ممكن است كه متفاوت باشد، ولي معمولاً هزينه پرداختي از فرودگاه آنتاليا، حدود ۶۰ يورو براي هر ماشين‌هاي با قابليت سوار شدن ۴ يا ۵ نفر و يا ۸۰ يورو براي خودروهاي با قابليت حمل حداكثر ۸ نفر مي‌باشد.
هزينه پرداختي از فرودگاه Gazipasa نيز حدود ۳۵ يورو براي هر ماشين‌هاي با قابليت سوار شدن ۴ يا ۵ نفر و يا ۴۵ يورو براي خودروهاي با قابليت حمل حداكثر ۸ نفر مي‌باشد. كه البته با توجه به شركت ارائه دهنده خدمات ممكن است متفاوت باشد.

 • رفتن به آلانيا با استفاده از تاكسي

طبيعتاً يكي از راه‌هاي ساده براي رفتن به آلانيا، استفاده از تاكسي است. بعد از رسيدن به فرودگاه مي‌توانيد از محل‌هاي مشخص شده براي تاكسي‌ها، با استفاده از يكي از آن‌ها سفر خود را به آلانيا شروع كنيد. هزينه پرداختي به تاكسي‌ها از فرودگاه آنتاليا حدود ۷۰ تا ۸۰ يورو بوده و هزينه پرداختي از فرودگاه Gazipasa نيز حدود ۳۰ يورو است.

 • رفتن به ساحل Damlataş آلانيا

ساحل Damlataş در شرقي‌ترين قسمت ساحل Cleopatra قرار داشته و يكي از مكان‌هاي محبوب براي غواصي است. روزانه قايق‌هاي زيادي افراد علاقمند به غوصي را به اين مكان مي‌آروند. ساحل Damlataş ساحل بزرگي با شن‌هاي طلايي است كه از جمله امكانات آن مي‌توان به وجود بارها و رستوران‌هاي متعدد در طول ساحل، زمين‌هاي مخصوص واليبال، باشگاه‌هاي تناسب اندام در فضاي باز، محل بازي مخصوص كودكان، زمين‌هاي تنيس و بسكتبال و پارك‌ها و آبشارهاي زيبا اشاره كرد.

 • رفتن به ساحل Cleopatra

معروف‌ترين ساحل آلانيا، ساحل Cleopatra است كه نام خود را از ملكه مصري برگرفته است. ملكه Cleopatra به اندازه‌اي مجذوب زيبايي‌هاي اين ساحل بود كه همواره در سفرهاي مديترانه‌اي خود، در اين ساحل مدت زماني را توقف كرده و به شنا كردن در آن مي‌پرداخت.

 • موج سواري پارويي (stand up paddle board)

موج سواري پارويي يكي از ورزش هاي آبي است كه اخيراً طرفداران زيادي پيدا كرده است. در اين ورزش، بر خلاف موج سواري سنتي كه موج سوار منتظر مي‌نشست تا باد بوزد و بتواند حركت كند، اين بار او روي تخته موج ايستاده و به كمك يك پارو آن را به حركت در مي‌آورد. موج سواري پارويي را مي‌توانيد در سواحل آلانيا انجام داده و از آن نهايت لذت را ببريد.

 • بازديد از غار Damlataş آلانيا

برخي معتقدند كه رفتن به غار براي بيماري آسم خوب است؛ و به همين دليل نيز سالانه بيش از ۲۰۰۰ نفر به اين منظور از غار Damlataş آلانيا كه در نزديكي ساحل Damlataş قرار دارد بازديد مي‌كنند. اين غار هر روز از ساعت ۹ صبح تا ۵ عصر براي بازديد باز است و در صورت رفتن به ساحل Damlataş مي‌توانيد از آن نيز بازديد كنيد.

 • بازديد از موزه هرباريوم آلانيا

اين موزه در سال ۲۰۱۲ توسط شهرداري باز شده و ميزبان بازديدكنندگان علاقمند است.

 • بازديد از موزه باستان‌شناسي آلانيا

اين موزه نيز در سال ۱۹۶۷ افتتاح شده است كه بعدها در سال ۲۰۱۲ مورد مرمت قرار گرفته و بازسازي شد. در صورت علاقه به تاريخ و موزه،‌ بازديد از اين موزه پيشنهاد مي‌شود.

 • رفتن به طبيعت شگفت‌انگيز تنگه Sapadere در آلانيا

در صورت علاقه به طبيعت و پياده‌روي، رفتن به تنگه Sapadere يكي از كارهايي است كه در سفر به آلانيا حتماً بايد انجام دهيد. اين تنگه در سال ۲۰۰۸ به طور رسمي معرفي شد و قبل از آن تنها توسط مردم محلي منطقه شناخته شده بود.

 • خريد از بازار جمعه در آلانيا – Cuma Pazarı

بازار آلانيا يكي از بزرگترين بازارهاي ساحل جنوبي تركيه است و اگر به دنبال كارناوالي رنگارنگ از لباس‌ها، چراغ‌ها، جواهرات، ادويه‌جات، ميوه‌ها و سوغات تركيه هستيد، پيشنهاد مي‌كنيم كه حتماً به اين بازار سر بزنيد.

 • تور قايقراني در Köprülü Canyon

با شركت در اين تور، يك روز كامل هيجاني را سپري خواهيد كرد كه مطمئناً خاطره آن هميشه در ذهنتان خواهد ماند.

 • گردش با قايق در آلانيا

گردش با قايق در آب آبي كريستالي همراه با نسيم دريا حس يك تطيلات كامل را به شما القاء خواهد كرد. گردش با قايق در آلانيا از بندرگاه قديم شروع مي‌شود؛ جايي كه در آن مي‌توانيد از بين قايق‌هاي چوبي بي‌شمار كه با نام Gullets شناخته مي‌شوند، قايق خود را انتخاب كرده و ماجراجويي خود را شروع كنيد.

 • رفتن به حمام تركي

حمام‌هاي تركي،‌ كه در تركيه نيز با نام حمام (Hamam) شناخته مي‌شوند، يكي از سنتي‌ترين مواردي هستند كه از زمان‌هاي باستاني باقي مانده‌اند. حمام تركي مكاني براي دوري جستن از زندگي شلوغ شهري بوده و بهترين مكان براي دوري از شلوغي‌هاي روزمره به حساب مي‌آيد.

 • رفتن به رودخانه ديم چاي (Dim Çay)

اين رودخانه مكان مناسبي براي تجربه آب و هواي خنك و به دور از ساحل‌هاي گرم است. رودخانه ديم چاي، در سال‌هاي گذشته نقش موثري در كشاورزي آلانيا داشته و هم‌اكنون نيز يكي از مكان‌هاي ديدني اين شهر به حساب آمده و گردشگران زيادي نيز در سفر به آلانيا بازديد از آن را از دست نمي‌دهند. به همين دليل نيز رستوران‌هاي زيادي در اطراف اين رودخانه ساخته شده‌اند. اين رودخانه محل پيك نيك اهالي شهر در آخر هفته‌ها نيز بوده و مردم آلانيا معمولاً آخر هفته‌ها را به اطراف اين رودخانه آمده و به تفريح و شادي مي‌پردازند.

منبع : zarintravel.ir


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ] [ ۱۰:۰۷:۵۴ ] [ nazanin ] [ نظرات (0) ]

راهنماي مسافرتي به بدروم | Travel Guide To Bodrum

بدروم سرزمين آب‌هاي ابدي است، جايي كه تا چشم كار مي‌كند نور و آب دنياي ديگر را رقم زده‌اند. شهري ساحلي در جنوب غرب تركيه كه در كنار درياي اژه موقعيت توريستي تور بدروم خوبي را پيدا كرده است.  واژه «بدروم» به معناي پايين است و از آنجائيكه اين شهر در پائين تركيه قرار گرفته است اين نام را يدك مي‌كشد. در اين شهر انتظار سفري متفاوت به تركيه را داشته باشيد، شهري با خانه‌هاي سفيد رنگ چيده شده كنار هم با كوچه‌هايي كه به دريا ختم مي‌شوند. اما قبل از سفر به هر نقطه اي از جهان داشتن اطلاعات كافي درباره جاذبه هايي كه در آن مقصد وجود دارد و همچنين چشم اندازي نسبت به رستوران ها و هتل ها و امكانات آنها از جمله نيازهايي است كه مسافران بايد در اختيار داشته باشند. در راهنماي سفر به بدروم قصد دارد تا اين قبيل از اطلاعات را در يك مطلب به طور جامع تهيه نمايد، ما را در سفر به كشور تركيه همراهي كنيد.

راهنماي سفر به بدروم

موقعيت جغرافيايي شهر بدروم

مطالب مرتبط:
معرفي فرودگاه بين المللي بدروم
هزينه هاي سفر به بدروم چقدر است؟

شهر بدروم در كشور تركيه از لحاظ جغرافيايي در استان موغله و در جنوب ساحل جنوبي بدروم نيز واقع شده است. مساحتي كه اين شهر در كشور تركيه اشغال كرده است حدود ۶۸۶ كيلومتر است و جمعيت آن مطابق با آمار سرشماري كه در سال ۲۰۱۳ انجام شده است حدود ۳۶ هزار نفر بوده است.

شهر بدروم

اطلاعات كلي در شهر بدروم

زبان رسمي: تركي استانبولي

واحد پول: لير تركيه

نوع برق شهري: ۲۳۰ ولت/ ۵۰ هرتز

كد كشور: ۹۰+

شماره‌هاي اضطراري: ۱۱۲

اختلاف ساعت تركيه نسبت به تهران: يك ساعت و نيم از تهران عقب‌تر است.

فرودگاه‌: فرودگاه بين‌المللي بدروم

 
شهر بدروم

آب و هواي شهر بدروم

با توجه به اينكه شهر بدروم داراي موقعيت جزيره اي هست، آب و هواي اين منطقه نيز مديترانه اي بوده و در تابستان ها آب و هوايي گرم و در فصل زمستان شرايط آب و هوايي معتدلي را مي توانيد در سفرتون به اين شهر ديدني انتظار داشته باشيد. اما اگر بخواهيم بهترين زمان سفر به شهر بدروم را بگوييم اواخر بهار و فصل تابستان همه چيز فراهم است تا در كنار ساحل شني زيباي اين شهر ديدني نهايت لذت را ببريد.

 
آب و هواي شهر بدروم

هزينه اقامت در شهر بدروم

در اين شهر هتل هاي متنوعي وجود دارد كه مي توانيد با توجه به ميزان بودجه و انتظاراتي كه از هتل خود داريد مي توانيد يكي از آنها را انتخاب كنيد. به غير از هتل، اقامتگاه هاي متنوعي هم در اين شهر وجود دارد كه بتوانيد با اقامت در آنها از لحاظ اقتصادي برايتان مقرون به صرفه باشد، اما ديگر نيازهاي شما نظير امكانات مناسب و امنيت نيز نمي تواند در اين مدل اقامتگاه ها مانند هتل محيا باشد.

لازم به ذكر است كه آژانس مسافرتي الي گشت در اكثر نقاط دنيا داراي امكان رزرو هتل است و همچنين شما مي توانيد قبل از رزرو با مشاوران اين مجموعه كه به طور ۲۴ ساعته آماده ارائه مشاوره هستند جهت انتخاب هتل مورد نظرتان مشورت نماييد. در ادامه راهنماي سفر به بدروم به چند هتل خوب در اين شهر اشاره خواهيم كرد.

 
هزينه اقامت در شهر بدروم

هتل هاي پيشنهادي در شهر بدروم

 • هتل ارسان | Ersan Resort & Spa

در شهر نسبتا كوچك بدروم هتل هاي خوبي وجود دارد كه شما بتوانيد اقامت مناسبي را در آنها داشته باشيد. يكي از اين هتل هاي كه مي خواهيم در راهنماي سفر به بدروم آن را معرفي كنيم، هتل ارسان است. اين هتل جزء بهترين ها در اين شهر است و هر آنچه كه لازم است داشته باشيد نيز وجود دارد.

شماره تلفن: ۰۰۹۰۲۵۲۳۱۶۸۹۸۰

وب سايت:www.wowhotels.com

آدرس: Bodrum Holiday Resort Otel، ۴۸۴۰۱ Yalı/Bodrum/Muğla، Turkey

هتل ارسان
 • هتل ياسمين بدروم | Yasmin Resort Bodrum

ديگر هتل پيشنهادي در راهنماي سفر به بدروم هتل ۵ ستاره ي ياسمين است كه در بين هتل هاي پنج ستاره بين ايراني ها بسيار معروف است. تمامي امكانات مورد نياز براي يك اقامت خوب در اين هتل براي شما مسافران فراهم است.

شماره تلفن: ۰۰۹۰۲۵۲۳۱۱۰۳۳۰

وب سايت: www.yasminbodrum.com

آدرس: Karakaya، Kadıkale Konut Yapı Koop.، ۴۸۹۷۰ Gümüşlük/Bodrum/Muğla، Turkey

هتل ياسمين

هتل گلدن ايج | Golden Age Hotel

ديگر هتلي كه مي خواهيم به آن اشاره اي داشته باشيم، هتل گلدن ايج است. اين هتل ۴ ستاره در شهر بدروم انتخاب بسيار خوب و همينطور اقتصادي است. هر آنچه كه از اقامت در يك هتل انتظار داشته باشيد در هتل گلدن ايج وجود دارد، پس نيازي به نگراني بابت محل اقامتتان لازم نيست كه داشته باشيد.

وب سايت: www.goldenagehotel.com

آدرس: ۱ Tilkicik Koyu Yalikavak، Yalikavak ۴۸۴۰۰

هتل گلدن ايج

هزينه خورد و خوراك در شهر بدروم

در سفر به شهرهاي تركيه نگران تنها چيزي كه نبايد باشيد، خورد و خوراكتان است، زيرا تركيه داراي فرهنگ غذايي مشابه با ايران است و تقريبا تركيبات غذايي اين دو كشور يكسان هستند. محبوب ترين غذاهايي كه در اين شهر مي توانيد ميل كنيد كوفته،كباب تركي و انواع مرغ هاي كبابي است. براي اين كه يك غذاي خوشمزه و عالي بخوريد حتما از محلي هاي اين شهر پرسجو كنيد، البته ما هم در ادامه راهنماي سفر به بدروم به چند رستوران خوب در اين شهر اشاره مي كنيم، اما خوب به هر حال آنجا زندگي مي كنند از اين جور مسائل بيشتر آگاه هستند.

در ادامه راهنماي سفر به بدروم به هزينه هاي مربوط به غذا در اين شهر را بر اساس سايت رسمي Numbeo ذكر مي كنيم، كه عبارتند از:

براي يك وعده غذا در يك رستوران ارزان قيمت بايد هزينه ۲۰  لير را بپردازيد.

براي صرف يك وعده غذاي دونفره در يك رستوران متوسط بايد ۸۰ لير پرداخت كنيد.

قيمت منوهاي مك دونالد در شهر بدروم به نسبت ارزان تر است و مبلغ ۱۵٫۵۰ لير مي باشد.

براي تهيه آب معدني ۱ لير و اگر بخواهيد يك فنجان قهوه ميل كنيد بايد بابت آن ۷٫۵۰ لير بپردازيد.

هزينه خورد و خوراك در بدروم

رستوران هاي پيشنهادي در بدروم

 • رستوران ليمان كوفتجيسي | Liman Koftecisi

اگر خواستيد در سفرتون به شهر بدروم يك غذاي عالي با قيمت مناسب را ميل كنيد، رستوران ليمان كوفتجيسي مي تواند گزينه ي بسيار مناسبي برايتان باشد. پيشنهاد مي كنيم در اين رستوران حتما غذاي كوفته ليمان با ماست را امتحان كنيد.

آدرس: Eskiçeşme Mah., Neyzen Tevfik Cad. No:172, 48400 Bodrum/Muğla, Turkey

رستوران ليمان
 • رستوران آناليويا | Annalivia Restaurant

ديگر رستوران پيشنهادي در راهنماي سفر به بدروم رستوران آناليويا است كه مي توانيد غذاهاي تركي بسيار خوشمزه اي را در آن ميل كنيد.

آدرس: Gümbet Mahallesi, Gümbet Mahallesi, Erguvan Sk No:86, Bodrum, 48400 Bodrum/Muğla, Turkey

هزينه حمل و نقل در بدروم

هزينه بليط تك سفره ۳۰ لير

هزينه تاكسي زماني درون آن مي نشينيد ۴٫۵ لير و به ازاي هر يك كيلومتر ۳٫۵۰ لير به مبلغ اضافه مي گردد. اگر بخواهيد تاكسي منتظر شما بماند ۱۸ لير بايد پرداخت نماييد.

هزينه يك ليتر بنزين در اين شهر ۵٫۲۵ لير

هزينه حمل و نقل در بدروم

در بدروم چه كنيم؟

در بدروم زماني براي كلافگي و بي‌حوصلگي پيدا نمي‌كنيد. روزها مي‌توانيد به سواحل ديدني درياي اژه برويد و مهيج‌ترين ورزش‌هاي آبي را امتحان كنيد، سواحل بدروم از زيبايي خاصي برخوردار هستند. در ادامه راهنماي سفر به بدروم همراه ما باشيد تا جاذبه هاي گردشگري تور لحظه آخري بدروم در بدروم را برايتان شرح دهيم.

جاذبه هاي شهر بدروم

جاذبه هاي گردشگري در شهر بدروم

 • قلعه و موزه باستان شناسي سنت پيتر | Castle of St. Peter

“قلعه سنت پيتر” در قرن پانزدهم ميلادي توسط شواليه هاي رودوس توسط شخصي بنام پيتر، در اولين مكان تاسيس هالي كاناسوس و به روي جزيره زفيريون ساخته شد. وسعت اين قلعه حدود ۳۰۰۰۰ متر مربعه و ۵ برج داره كه يكي از برترين ديدني هاي تركيه و جاذبه هاي گردشگري بدروم به حساب مياد. در بازديد از اين قلعه به حال و هواي تاريخي جنگ هاي تركان سلجوقي برمي گرديد، همينطور مي توانيد از اشياي قديمي و كلكسيون ظروف شيشه اي باستاني موجود در اون كه از زير آب استخراج شده، ديدن كنيد. نماي بندر بين المللي و لنگرگاه از اين قلعه سوژه قشنگي براي عكس گرفتنه كه نبايد از دستش داد.

آدرس: Çarşı Mahallesi, Kale Cd., 48400 Bodrum/Muğla, Turkey

قلعه بدروم
 • جزيره خرگوش | Rabbit Island

يك جزيره آرام و دوست داشتني كه ظاهر آن كمي شبيه به خركوش است و يكي از جاذبه هاي گردشگري در شهر بدروم به شمار مي رود.

آدرس: Karakaya، ۱۱۲۰. Sk.، ۴۸۹۷۰ Gümüşlük/Bodrum/Muğla، Turkey

جزيره خرگوش
 • ساحل بيتز | Bitez Beach

شهر بدروم پر از ساحل هاي ديدني و جذاب است كه مي توانيد با رفتن به آنها حسابي خوش بگذرانيد. ساحل بيتز هم يكي از همين ساحل هاي جذاب است كه در شهر بدروم وجود دارد. تعداد مغازه و رستوران در اين ساحل وجود دارد كه مي توانيد حسابي در آنها خوش بگذرانيد.

آدرس: Merkez Bitez, Bodrum, Bodrum City, Turkey

ساحل بيتز
 • دروازه ميندوس | Myndos Gate  

اين دروازه كه يك بناي تاريخي فوق‌ العاده روي بقاياي شهر هاليكارناسوس است، آخرين بخش باقي مانده از ديوارهاي مستحكم قلعه پادشاه ماسولوس مي‌باشد كه به طول هفت كيلومتر اطراف شهر باستاني را در بر مي‌گرفته است. گردشگراني كه عاشق سرك كشيدن به اين طرف و آن طرف هستند ويرانه‌هاي كوچك بسياري شامل مقبره‌هاي پراكنده و قسمت‌هاي موزاييك كاري شده كه در محوطه قرار دارند و بقاياي آثار بجاي مانده از خندق‌هاي قرن چهارم پيش از ميلاد را مي‌توانند ببينند.

دروازه ميندوس
 • موزه باستان شناسي زير آب | Museum of Underwater Archaeology

اين موزه كاملا خاص و برجسته در داخل قلعه سنت پيتر قرار دارد، كه حتي اگر شما به باستان شناسي زير آب علاقه‌اي نداشته باشيد بايد از آن ديدار كنيد. طراحي عناصر به نمايش درآمده  به بهترين شكل سازماندهي شده و خيره كننده‌گي آثار به كمك ابزارهاي نمايش چند رسانه اي تكميل شده است. پس از ورود، مجموعه اي ازكوزه‌هاي گلداني شكل بزرگ و كارگاه شيشه‌گري در برابر ديد شما قرار مي‌گيرد كه براي بچه ها جذاب خواهد بود،

آدرس: Castle of St. Peter, Bodrum City, Turkey

موزه آثار باستاني زير آب

راهنماي خريد در شهر بدروم

براي خريد در بدروم نگران چيزي نباشد، تنوع اجناس و فروشگاه‌هاي اين شهر در گشت و گذارتان حسابي سرگرم كننده هستند. در اينجا مي‌توانيد انواع و اقسام مختلف پوشاك، دكوري، خشكبار، پارچه‌هاي بي‌نظير دست باف و سوغاتي‌هاي متنوع را خريداري كنيد، اما آنچه كه خريد در اين شهر را محبوب كرده است، صنايع دستي آن است. رفتن به بازارهاي محلي بدروم برايتان خاطره جالبي خواهد شد. با ما همراه باشيد تا به معرفي چندين مركز خريد و بازار در بدروم بپردازيم.

مراكز خريد در شهر بدروم

 • بازار بدروم | Shopping street cumhuriyat cad

آدرس: Çarşı، Cumhuriyet Cd. No:۸۶، ۴۸۴۰۰ Bodrum/Muğla، Turkey

 • مركز خريد اواسيس | Oasis Mall

آدرس: Gumbet Mah، Bodrum Merkez

 • مركز خريد ميد تاون | Midtown Mall

آدرس: Kemer Mevkii Ortakent، ۴۸۴۰۰، Bodrum City

مراكز خريد بدروم
 
منبع : الي گشت

ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ ] [ ۱۰:۱۳:۵۶ ] [ nazanin ] [ نظرات (0) ]

مراكز خريد ارزان مشهد + تصاوير

مراكز خريد ارزان مشهد

هركسي ميخواهد در سفر تور ارزان مشهد خود فروشگاه ها، بازار و پاساژهاي ارزان قيمت را براي خريد لوازم و پوشاك خود پيدا كرده و از آنها خريد كند. مشهد مراكز خريد بسيار زيادي دارد كه از بين آنها ارزان قيمت ها را پيدا كرده و براي شما آماده كرديم :

مركز خريد آلتون مشهد : اين مركز خريد كه به عنوان بلندترين و بزرگ ترين مركز خريد در كشور ميباشد مجموعه اي كامل بوده و يكي از لوكس ترين فروشگاه ها در مشهد و البته ايران است. مركز خريد آلتون مشهد هشتاد متر ارتفاع داشته و پوشاك وسايل مورد نياز ديگر را با قيمت به صرفه و مناسبي به فروش ميرساند.

مركز خريد آلتون مشهد

مركز خريد نور مشهد :مشهد بزرگ ترين مراكز خريدها را دارد. از ديگر مراكز خريد بزرگ و با قيمت مناسب مركز خريد نور مشهد است. اين مركز خريد در خيابان عباسي بوده و يكي از مواردي هست كه به توريست هاي تور مشهد حتما پيشنهاد ميشود.

بازار جنت مشهد : اين بازار به خاطر نزديك بودن به هتل هاي شهر مشهد بازديد بسياري از توريست ها و گردشگران دارد. بافت قديمي كه اين بازار دارد شما را جذب خود ميكند. جالب است بدانيد اين بازار قبلا محل حكمراني چهار باغ بوده و امروزه بسياري از خانه هاي اين قسمت به مغازه تبديل شده و درواقع قطب پوشاك در شهر مشهد است!

بازار رضا مشهد :اين بازار بسيار بزرگ كه از اهميت زيادي برخوردار است شايد بيشتر از دوهزار مغازه در 2طبقه داشته باشد. يكي از ويژگي هاي خوب اين بازار اين است كه شما ديگر ميتوانيد همه سوغاتي هاي مشهد را در اين بازار رضا پيدا كرده و براي خود يا بستگانتان تهيه كنيد. بازار رضا مشهد به هتل هاي بسياري نزديك بوده و دسترسي خوبي نسبت به ديگر مراكز خريد دارد.

بازار رضا مشهد

منبع : لست تورز


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ] [ ۰۷:۰۵:۲۹ ] [ nazanin ] [ نظرات (0) ]
.: Weblog Themes By monoblog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
[#VoteTitle#]
[#VTITLE#]
     نتیجه
لینک های تبادلی
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 10
دیروز : 4
افراد آنلاین : 1
همه : 2700
چت باکس
موضوعات وب
امکانات وب