سینک گرانیتی  ,زاویه سازی صورت  ,آبنما خانگی  ,خیریه سگال  ,صنایع دستی اصفهان  ,میناکاری  ,ویبره  ,خرید دامنه  ,اخبار روز  ,
لست تورز

لست تورز
 

خانه وارونه در پوكت

 خانه وارونه در پوکت + تصاویر

مواظب باشيد سرگيجه نگيريد! اين خانه با ديگر خانه ها كاملا متفاوت است. در اين خانه كه به آن بان تيلانكا هم ميگويند جاذبه معنايي ندارد. با ورودتان به اين هانه روي سقف آن قدم گذشته و هر لحظه ممكن است اين احساس را بكنيد كه شايد پايين پرتاب شويد و يا يكي از وسايل از محل قرارگيري اش جدا شده و روي شما بي افتد! خانه وارون در پوكت را كه امروزه به يك جاذبه پرطرفدار بين توريست ها و گردشگران تور تايلند تبديل شده، يك زن و شوهر سوئيسي تايلند ساخته اند تا بتوانند اين تصور ذهني را به واقعيت تبديل كنند. خانه وارونه در پوكت سال 2014 ساخته شده است. 

خانه وارونه در پوكت

قسمت هاي مختلف اين خانه شگفت انگيز در پوكت

مثل تمام خانه هايي كه تابحال ديده ايد و در آن ها زندگي كرده ايد، خانه وارونه در پوكت داراي دستشويي، اتاق نشيمن، اتاق خواب، اشپزخانه و ... مي باشد. اما تنها تفاوت آن با ديگر خانه ها اين است كه همه چيز به صورت كاملا ماهرانه و با دقتي به شكل وارونه طراحي شده اند. تمام مبلمان، دكوراسيون، ماهي هاي در آكواريوم، همه و همه به شكل برعكس از سقف آويزان شده اند! از آنجايي كه اين خانه وارونه است، هنگام ورود به ان نيز از اتاق زيرشيرواني وارد خواهيد شد، سپس از پله ها بالا رفته و به اتاق خواب و نشيمن و در طبقه سوم به گاراژ خواهيد رسيد. 

قسمت هاي مختلف اين خانه شگفت انگيز در پوكت

هزارتوي بان تيلانكا در اين خانه

خود خانه عجيب غريب و وارونه است، ديگر چه انتظاري ميتوان از حياطش داشت! بي شك كه حياط معمولي نداشته و مثل خانه اش شكلي عجيب دارد. در حياط اين خانه يك هزارتوري هزار مترمربعي قرار داشته كه هفت دروازه دارد. هركدام از آن ها به نحوي شما را گيج و سردرگم مي كنند تا سرانجام راه خود را پيدا كنيد. براي بيرون آمدن از اين هزارتو تقريبا ده تا پانزده دقيقه زمان نياز خواهيد داشت. اصلا نيازي به نگراني هم نيست چرا كه در اين هزار تو يك راهنما شما را تعقيب مي كند تا با خيال راحت مير را پيدا كنيد. 

هزارتوي بان تيلانكا در اين خانه

چه استفاده هايي از اين خانه وارونه در پوكت مي شود؟

مردم پوكت استفاده هاي بسياري از اين خانه وارونه مي كنند. به عنوان مثال ميتوان ديد كه بعد از ظهرها مراسمات و جشن هاي به خصوصي مثل عروسي در آن برگزار مي شود و يا حتي عكاسي هاي عروسي و عكسبرداري هاي خصوصي نيز در آن برگزار مي شوند. البته اين مراسمات و برنامه ها، خارج از ساعت هاي كاري مجموعه قابل برگزاري هستند. همينطور به توريست ها و گردشگران تور لحظه اخري تايلند پيشنهاد ميكنيم بعد از ظهرهاي خود را در كافه رستوران هايي كه اطراف اين خانه شگفت آور بگذرانند. داخل خانه وارونه فروشگاه هدايا و سوغاتي و اينترنت بي سيم رايگان ارائه شده است. 

چه استفاده هايي از اين خانه وارونه در پوكت مي شود؟

ساعات بازديد و هزينه ورود به خانه وارونه در پوكت

خانه وارونه در پوكت از ساعت ده صبح تا شش بعد از ظهر آماده بازديد توريست ها و گردشگران تور ارزان تايلند بوده و هزينه وروديه به آن براي بزرگسالان 290 بات و براي كودكان 170 بات مي باشد. 

منبع : لست تورز


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۵ فروردين ۱۳۹۸ ] [ ۱۱:۳۰:۴۱ ] [ nazanin ] [ نظرات (0) ]

بهترين رستوران هاي محلي پوكت + تصاوير

 بهترین رستوران های محلی پوکت + تصاویر

بهترين رستوران هاي محلي پوكت : در ادامه اين مقاله لست تورز براي شما چند رستوران معروف پوكت را كه تخصصشان ارائه غذاهاي سنتي تايلندي هستند را معرفي خواهد كرد. اين رستوران ها اغلب براي بوميان بوده و همينطور مشتريان آن ها نيز بوميان هستند. اما اگر علاقه مند به امتحان كردن غذاهاي سنتي تايلندي هستيد، پيشنهاد مي كنيم حتما يكي از رستوران هايي را كه در ادامه معرفي مي كنيم را امتحان كنيد. بسياري از توريست ها و گردشگران ايراني تور پوكت دوست دارند در رستوران هاي لوكس غذا بخورند البته بيشتر ان ها نيز با غذاهاي سنتي تايلندي مشكل داشته و با ذائقه شان سازگار نيستند. اما رستوران هاي محلي پوكت ارزش يكبار امتحان كردن را دارند. پس در ادامه همراه لست تورز باشيد تا با بهترين رستوران هاي محلي پوكت آشنا شويد. 

رستوران شناور پوكت

دوست داريد در حالي كه شناور هستيد، غذاهاي دريايي ميل كنيد؟ رستوران شناور پوكت كه در زبان تايلندي آن را به اسم كارچانگ مي شناسند، بهترين و خوشمزه ترين غذاهاي دريايي پوكت را براي مشتريان خود آماده مي كند. اين رستوران در ساحل شرقي پوكت قرار دارد. اين رستوران در يك قايق بلند از ليام هين چير مي باشد. توريست ها و گردشگران تور لحظه آخري پوكت ميتوانند حتي زماني كه هوا ابري و باراني بوده نيز از رستوران ديدن كنند. داستان ساخت اين رستوران به صورت شناور به بيست سال پيش برميگردد كه اهالي پوكت به دنبال يك مكان براي استراحت كردن و غذا خوردن مي گشتند كه يكي از آن ها پيشنهاد كرد كه سراغ مركز پرورش ماهي شناور در منطقه ليام هين هست بروند و از خانواده اي كه آن جا زندگي مي كند، درخواست كنند كه براي آن ها با استفاده از ماهي هاي هاي پرورشي، غذاهاي ساده تهيه كنند. اين ايده آنقدر گسترش يافت كه هم اكنون به يك رستوران شناور بزرگ تبديل شده است.

رستوران شناور پوكت

رستوران تاماچارت در پوكت

يكي از غير عادي ترين رستوران ها شهر پوكت كه غذاهاي سنتي تايلندي سرو مي كند، رستوران تاماچارت مي باشد. نام تاماچارت به معني طبيعي بوده و اين رستوران نيز انواع و اقسام غذاهاي بومي و سنتي را براي مشتريان و توريست هاي تور ارزان پوكت سرو مي كند

رستوران تاماچارت در پوكت

رستوران مي تون پوه در پوكت

بهترين نودل هاي سرخ شده به سبك هوكين را ميتوان در رستوران مي تون پوه پيدا كرد. اين رستوران نودل هاي تخم مرغي به رنگ زرد را به شكل كامل با سبزي ها و سس سويا سرخ كرده و بيشتر با گوشت قرمز، مرغ و يا گوشت دريايي سرو مي كند. رستوران مي تون پوه در كنار برج ساعت ميدان ترافيك جاده پوكت قرار داشته و چندين نسل پشت سر هم بوسيله يك خانواده اداره مي شود. 

رستوران مي تون پوه در پوكت

رستوران كوتا خائو مان گاي در پوكت

رستوران كوتا خائو مان گاي كه غذايي به همين نام يعني برج و مرغ تايلندي سرو مي كند، به خاطر اين غذا يكي از محبوب ترين رستوران هاي كشور تايلند شناخته مي شود. غذاي خائو مان گاي از برنج بخارپز با سير و مرغ پخته شده و آب مرغ تهيه مي شود. اين غذا با سس هاي مختلف، سبزي هاي تازه و سوپ مرغ سرو مي شود. قيمت يك كاسه كوتا خائو مان گاي تقريبا 35 بات بوده و براي يك وعده غذايي، خوشمزه و كامل مي باشد. 

رستوران كوتا خائو مان گاي در پوكت

رستوران ويلاي در پوكت

يكي از رستوران هاي پوكت كه بين توريست ها و گردشگران بسيار محبوب و معروف واقع شده است، رستوران ويلاي مي باشد. اين رستوران منوي بلند بالايي از انواع و اقسام غذاهاي بومي و سنتي تايلندي داشته كه حتما بايد يكي از آنها را امتحان كنيد. از غذاهايي كه پيشنهاد مي كنيم حتما در اين رستوران امتحان كنيد گوشت يا ميگو سرخ شده با فلفل قرمز و ريحان، پا نانگ مو، توم خا كاي و توم يام گونگ مي باشند. 

رستوران ويلاي در پوكت

منبع : لست تورز


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۸ فروردين ۱۳۹۸ ] [ ۱۰:۵۲:۵۰ ] [ nazanin ] [ نظرات (0) ]

غار چيانگ دائو تايلند


در فاصله هفتاد كيلومتري از قسمت شمالي شهر چيانگ ماي، جاذبه اي طبيعي به اسم چيانگ دائو قرار دارد. اين غار زيبا يكي از جاذبه هاي اصلي پارك ملي چيانك دائو محسوب شده و زماني كه توريست ها و گردشگران تور تايلند زماني كه در حال نزديك شدن به قسمت ورودي غار هستند، از دو خيره به چشم اندازهاي فوق العاده زيبا در رشته كوه دويي چيانگ دائو خواهند شد. مسير اين غار براي كساني كه به كوهنوردي و پياده روي علاقه مند هستند، بسيار مناسب و جذاب است. اگر به دنبال خنك شدن هستيد كه چه جايي بهتر از غار چيانگ دائو تايلند! مجموعه غار چيانگ دائو در تايلند از بيشتر از صد غار ساخته شده كه در ده تا دوازده كيلومتر داخل كوه پيدا مي شوند اما توريست ها و گردشگران تنها ميتوانند از پنج غار اين كشور ديدن كنند.

غار چيانگ دائو تايلند

افسانه هايي درباره اين غار تايلند

يكي از چيزهايي كه باعث شده تا توريست ها و گردشگران تور لحظه آخري تايلند به اين غار جذب شوند، افسانه اي است كه راجب به آن گفته شده. برطبق اين افسانه ها، زمان هاي دور زاهدي در غار چيانگ دائو زندگي مي كرد، فرشته ها را متعاقد كرد كه به خلق شگفتي غار دست بزنند، معجزه هايي، مثل جريان آبي كه از پاي مجسمه طلايي سرازير شده است، شهر ناگا، فيل الهي و مقبره اي براي اين زاهد كه در اعماق غار هستند و تابحال كسي ان ها را نديده است. امروزه در قسمتي از اين غار يك زيارتگاه كوچك براي اين زاهد ساخته شده تا بومي ها در آن عبادت كنند. 

افسانه هايي درباره اين غار تايلند

مجسمه هاي غار چيانگ دائو

هنگام قدم زدن درر مسير اين غار بين قنديل ها و ستون ها، اشكال ماسه سنگي طبيعي بسيار زيادي خواهيد ديد. اگر ماه هاي باراني به بازديد از اين غار برويد، در بعضي از قسمت هاي آن كه نزديك به رودخانه هاي زيرزميني هستند، شايد جريان ها ابي بسياري را ببينيد ولي در ماه هاي غير باراني كف غار از ماسه پوشيده شده است. بعد از تماشاي سه غار، اين فرصت را خوايهد داشت تا سري به غار تام فرا نان زده و گشت و گذار گذار خود را شروع كنيد. اين غار از ديگر غارها روشن تر و البته امن تر بوده و به همين خاطر ميتوان تنهايي از ان ديدن كرد. 

مجسمه هاي غار چيانگ دائو

قنديل هاي غار چيانگ دائو

در قسمت بيروني از غار چيانگ دائو تايلند شاهد منظره ها و چشم اندازهاي بي نظير خواهيد بود مثل آبگيرهاي كوچك كه آب هاي لاجوردي داشته و در آن ماهي ها رنگارنگ در حال شنا هستند. با بازديد از اين غار، بومي هايي را خواهيد ديد كه درحال غذا دادن به ماهي هاي اين ابگيرها هستند. اين بومي ها معتقدند كه با غذا دادن به ماهي ها اتفاق خوبي در انتظار آن ها خواهد بود. در قسمت سمت چپ از اين آبگير، يك مكان مقدس كوچك قرار داشته كه پشت آن ميتوان مجسمه هاي باستاني را ديد كه به خاطر گذشت زمان سطح آن ها با گياهان پوشيده شده است. پاي اين كوه يك مجسمه طلايي جديد قرار داده شده كه از پيش از بالا رفتن از پله ها و رسيدن به قسمت ورودي غار ميتوان آن را ديد. 

قنديل هاي غار چيانگ دائو

هزينه بازديد و نكات مهم درباره اين غار تايلند 

توريست ها و گردشگران تور ارزان تايلند براي رسيدن به ورودي اصلي اين غار بايد از چند پله شيب دار و لغزنده بالا بروند. براي تمام مردم تايلند و بوميان اين محله، اين غار مكاني مقدس بوده، بنابراين تمام افراد براي ورود و بازديد از ان بايد لباس هاي مناسب به تن داشته باشند. همينطور اگر لباسي نداريد كه مناسب بازديد از اين غار باشد، ميتوانيد با پرداخت بيست بات، يك لباس مناسب از همين غار تهيه كنيد. در قسمت ورودي غار چيانگ دائو دو مكان مقدس وجود داشته كه زيبايي آن ها، شما را به خود خيره نگه خواهد داشت. اين غار نور بسيار كمي داشته و تنها دالان هايي كه ستون هاي برجسته و قنديل دارند با يك يا دو لامپ روشن شده اند و براي بازديدكنندگان روشنايي آورده اند. ديگر قسمت هاي اين غار بسيار تاريك بوده و براي گشت و گذار در آن بايد حتما يك راهنما همراه خود داشته باشيد. اگر صد بات پرداخت كنيد، ميتوانيد از يك فانوس گازسوز استفاده كرده و با پرداخت صد بات ديگر نيز يك راهنما براي خود داشته باشد. راهنماي اين مكان شما را را به بازديد از سه غار تام ما، تام كيو و تام نام برده كه تقريبا بيشتر از پانصد زير زمين قرار دارند.

منبع : لست تورز


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۶ فروردين ۱۳۹۸ ] [ ۰۹:۱۸:۵۱ ] [ nazanin ] [ نظرات (0) ]
.: Weblog Themes By monoblog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
[#VoteTitle#]
[#VTITLE#]
     نتیجه
لینک های تبادلی
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 11
دیروز : 4
افراد آنلاین : 1
همه : 2701
چت باکس
موضوعات وب
امکانات وب